Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aydınlatma Hakkında Herşey [Isıtma ve Uv Lambalar]

Üstbağa üst kabuk, altbağa alt kabuk.

Evet plaka katmanı yoğun. Lamba bu konuda da iş görüyor. Kurutup gerdirerek açılıp atılmasını sağlıyor.

Katman yoğun olduğunda hayvan büyürken kabuğa baskı yapar aynı fay hattı gibidir. Zorlarsa kabukta iç ve dış bükey deformasyonlar oluşur. Hayvanı kaşındırıp kurdeşen eder.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğunu peçete ile kurutup iki damla sürün ve yayın. 30 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. Bu emip yumuşatır ısıtma lambası kurutup gerdirerek açar.

200 olanlar desert yani çöl hayvanları için 10.0(%10) uvb içerirler uygun değil. Çin malı sadece uvb içeren ampuller var. Arkadaşlar görürse linklerini atarlar. Amazon'da olacaktı sanırım.

Hayvana ne marka yemler veriyorsunuz?

Vitamin damla veriyor musunuz?
Sera marka yem veriyorum. Raffy P Nature diye geçiyor. Vitamin vermedik sanırım hiç. Ne önerirsiniz?

Üstbağa üst kabuk, altbağa alt kabuk.

Evet plaka katmanı yoğun. Lamba bu konuda da iş görüyor. Kurutup gerdirerek açılıp atılmasını sağlıyor.

Katman yoğun olduğunda hayvan büyürken kabuğa baskı yapar aynı fay hattı gibidir. Zorlarsa kabukta iç ve dış bükey deformasyonlar oluşur. Hayvanı kaşındırıp kurdeşen eder.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğunu peçete ile kurutup iki damla sürün ve yayın. 30 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. Bu emip yumuşatır ısıtma lambası kurutup gerdirerek açar.

200 olanlar desert yani çöl hayvanları için 10.0(%10) uvb içerirler uygun değil. Çin malı sadece uvb içeren ampuller var. Arkadaşlar görürse linklerini atarlar. Amazon'da olacaktı sanırım.

Hayvana ne marka yemler veriyorsunuz?

Vitamin damla veriyor musunuz?
Bu UVB Ampul sanırım doğru. Kontrol edebilir misiniz?

Yok bu da değil. 10.0 desert yani çöl hayvanlarına göre. Yemi diğer konuda yazdım.

Yok bu da değil. 10.0 desert yani çöl hayvanlarına göre. Yemi diğer konuda yazdım.
Bugün aldığım halojen ampulün birini taktım ama sıcaklık olması gerektiği gibi olmayacak sanırım. Halojen ampul bulmak da sorun. UVB için şunu buldum. 5.0 diyor ama yine de sizden bir kontrol isteyeceğim. Link

Sadece uvb ama exo terra için fiyat uygun. 5.0 tamam. Hayvanın sırtı hizasından 19-20 cm yukarıdan konumlandıracaksınız.

Halojeni derece ile kontrol edeceksiniz. Hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üstüne cam derece koyun yarım saat sonra 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.

Geri