Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni sahiplendiğim kaplumbağam yemek yemiyor ve hareketsiz

Elifvarol

Yeni Üye
Merhaba 3 gün önce sahiplendiğim 1 tl boyutundaki su kamlumbağam yemek yemiyor ve günün çoğunda hareketsiz uyuyor. Bugün kısa bir yolculuk yaptı o da etken olabilir mi? Dün daha hareketli olduğunu düşünüyorum fakat bugün sadece uyuyor ve ben odadayken hareketsiz duruyor

Hayvan üşütmüş olabilir. Isıtma lambası var mı?

Vitamin damla var mı? Yoksa deep fix reptivit vitamin damla alın. Ağzına her gün bir damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

2 gün canlanma belirtisi göstermezse ilaca başlayalım.

Hayvan üşütmüş olabilir. Isıtma lambası var mı?

Vitamin damla var mı? Yoksa deep fix reptivit vitamin damla alın. Ağzına her gün bir damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

2 gün canlanma belirtisi göstermezse ilaca başlayalım.
Isıtması mevcut, damla olarak d vitaminli farklı bir damla kullanıyordum suyu için, tavsiye ettiğiniz damlayı aldım çok teşekkür ederim. Veterinere sorduğumda kış uykusuna yatabileceğini söyledi, bu kadar küçükken kış uykusu durumu zararlı mıdır?

Ev ortamında şartları sağlayamadığımız için kış uykusuna yatırmayız ki bu mevsim kış uykusundan çıkmışlardır zaten.

Su sıcak dış ortam soğuk olduğu için hayvan her sudan çıktığında üşüyecektir. Yavru hayvanlar bunun sonucunda akciğer enfeksiyonuna daha çabuk yakalanır.

Lambayı bir an önce alın. Bu konuda bilgi verdim.

Suya vitamin damlatmıyoruz. Bu fayda sağlamadığı gibi yosun ve algi coşturuyor.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 45 derece açıyla tutup ağzına 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Ev ortamında şartları sağlayamadığımız için kış uykusuna yatırmayız ki bu mevsim kış uykusundan çıkmışlardır zaten.

Su sıcak dış ortam soğuk olduğu için hayvan her sudan çıktığında üşüyecektir. Yavru hayvanlar bunun sonucunda akciğer enfeksiyonuna daha çabuk yakalanır.

Lambayı bir an önce alın. Bu konuda bilgi verdim.

Suya vitamin damlatmıyoruz. Bu fayda sağlamadığı gibi yosun ve algi coşturuyor.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 45 derece açıyla tutup ağzına 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.
O şekilde uygulama yaptım ağzını açmadığı için, lambası ile de ısınmaya başladıkça hareketlenmeye başladı, fakat henüz yem yemiyor hala, tavsiyeleriniz adına teşekkür ederim

İlaca başlayın, birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Vitamin ve ilaca devam edin. Arada bilgi verin. Yem yemeye başlaması olumlu yönde gelişme olacak

Geri