Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeşil zemini tırmalıyor

hatoturtle

Yeni Üye
Kaplumbağalarımızdan biri 1 haftadır kuru alandaki yeşil zemini tırnaklarıyla gıcır gıcır diye tırmalamaya başladı. Bazen gece de yaptığını duyuyorum. Sizce bu davranışın sebebi nedir?

Hayvan alg yosun yada gıda artığı kokusu aldıysa onu bulmak için eşelemeye çalışıyor. Bu petrol artığı çim ise pvc paspas (altıgen ve üçgen şeklinde olanlardan) alıp değişin. Yiyebilir.

Hayvan alg yosun yada gıda artığı kokusu aldıysa onu bulmak için eşelemeye çalışıyor. Bu petrol artığı çim ise pvc paspas (altıgen ve üçgen şeklinde olanlardan) alıp değişin. Yiyebilir.
Hocam biz de başta öyle düşünmüştük ama bu sabah baktık ki bizim kız yumurtlamış. İlk kez yaşıyoruz böyle bir şey. Yumurtalar da parçalanmış ama. Kendileri mi kırdı noldu bilmiyoruz. Acaba yumurtlayacak mekan hazırlamaya çalışırken mi tırmaladı etrafı? Bu durumda ne yapmalıyız?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Yumurtalar boş mu, dolu muydu?

Kendileri kırıp yerler ve kalsiyum alırlar. Yalnız uzun süre kalmasın. Kalanı temizleyin.

Bu durumda yumurtlamak için kazımaya çalışmış. Kuru alanda ayağa dikilip kaçma girişiminde bulunmadı mı hiç?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Yumurtalar boş mu, dolu muydu?

Kendileri kırıp yerler ve kalsiyum alırlar. Yalnız uzun süre kalmasın. Kalanı temizleyin.

Bu durumda yumurtlamak için kazımaya çalışmış. Kuru alanda ayağa dikilip kaçma girişiminde bulunmadı mı hiç?
Kabuk 18 cm

Yumurtalar kırılmıştı, büyük ihtimal yemişlerdir diye düşünüyoruz.

Geride bıraktıklarını temizledik.

Kaçmaya çalıştığına ben şahit olmadım da evdekiler onu da yaptığını söylediler. Gün içinde yapıyormuş ayaklanma hareketini

Yumurtlamak için yer arama babında akvaryumdan çıkmaya çalışırlar. Hayvanın üreme organı aktif hale gelmiş. Çiftleşmeseler bile senede bir yada iki kez boş yumurta atarlar. Yalnız yavru alınacak boya ulaşması için yumurta 3 cm boylarda olmalı ki bu 20 cm kabuk boyu üstü olur.

Geri