Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Adrenalin

Cvp: Adrenalin

Cem, başına gelmedik kalmamış.
Ama esas ailen ne çekmiş senden. Ömürlerinden ömür gitmiştir bunlar olurken.

bunlar yaptıklarımdan başarılı çıkmadıklarım. geriye dönüp baktığımda az manyaklık yapmamışım. :smile: Ehh bu biraz da siz kızların suçu. kendimizi kanıtlayalım, hava atalım derken heba oluyoruz. :haha: geriye dönüp o bebeyi bulsam paralardım. beni ne hale soktun diye. kurtluymuşuz demekki. :smile:

Yine ihale kızlara kaldı gördünmü neslihan adrenalin seviyoruz demiyolar da, şaka bi yana emre abinin dediği gibi ailen çok çekmiş cem abi

Ben zamanında bir yerde biraz farklı bir bungee jumping yapacaktım, annem hakkımı helal etmem dedi :) Gençken motor alacaktım, garaja çekişle iner ufalarım dedi :) Belki bir çoğuna engel oldu ama şimdi bakınca iyi olmuş diyorum. Çünkü hızı ve uçlarda yaşamayı seven bir gençtim. Gizliden yaptıklarımla yetindim :)
Bakın bana da engel olan bayanmış.

Bugün biraz farklı oldu, ne güzel problemlerden uzak bir gün geçirdik forumda.

hakikaten dertsiz tasasız bir gün oldu. maşallah diyelim nazar değmesin.

motor dedinde biz 4 arkadaş lise sonda harçlıkları biriktirip motor alacaktık. hem de harley :smile: o dönem motor tavan yapmıştı. elimizde amerikan dergileri. sonra kim nasıl kullanacak diye kavga ettik sonra ucuz yollu hacı murat 124 alıp dördümüz bineriz konusunda anlaştık. yarısı kadar para biriktirdik de, okul bitti. sonra o para ile alemlere aktık. bende macera bitmiyor. :whistling:

Masallah maşallah hafta sonu tatili herhalde :)

Sizde bunca aktiviteden sonra sukaplumbagalarına mı sardınız :D ilginç bir son durak :)

Bu arada motordan bahsedince aklıma geldi; gecen gün kafamda kask evden çıkıyorduk son bir kez bakayım dedim akvaryuma o halde beni görünce bi korktular yazık biri köke çarptı biri filtreye hiç düşünemedim, uzaylı falan sandılar galiba :D

hahahaha :D motor ve kaskın canlı yasamına etkılerini buradada acıkca goruyoruz :D :D
benmkılerde halen kacıyor kuru alandayken gecn gırdım bırı taklayla gırdı suya :D ama kask yoktu bende :p :D

Böylece odaya kaskla girmemen gerektiğini öğrendin Neslihan :)

Benimkilere bırak kaskla girmeyi gerçekten uzaylı vs gelsin cama yapışır, elini uzatsan yem bekler. Böyle yüzsüz ve aç gözlüler :)

Aynen Öyle :D Ben onların odasına misafirleri bile sokmuyorum; tamamen onlara ait olduğu için sanırım fazla korkak oldular hiç alışkın değiller beni de tanımadılar galiba :) hele o girdiğim zamanlarda kuru alandan yavaş yavaş dönüp bakışı var ya bitiriyor beni;

'ne var? ne istiyorsun yine? kaç gere dedik girme bu odaya diye' :)

Kuru alan konusunda benimkilerde tamamen aynılar. Ben dahil hareketli ne olursa suya gidiyorlar. Evde tek yaşadığım ve çoğunlukla onlar uyuduktan sonra geldiğim için sadece yem vermelerde ve kısmen hafta sonları görüşüyoruz. Yani ev komple onların.
Ama dediğim gibi sudayken kim yem verse gelirler ve elden yerler (parmak dahil). Ne çekimserlik, nede bu kim tanımıyoruz durumu yok.

Şaka bir yana tanıma olayı söz konusu mu acaba? yem konusunda tamam kim olursa olsun zaten onlar için o an can ciğer o kişi ama bunun haricinde kişi tanıma ayırt etme vb varmıdır acaba! Çünkü tahmin edilenden fazla zekiler.

benimkilerde biraz garip lilly sudayken asla kaçmaz bazen çekimserliği tutuyo ama genelde hemen cama yapışır johnnyde suda görünce dibe kaçar yavaş yavak yaklaşır kuru alanda da tamm tersi johnny kılını kıpırdatmazken lily beni görünce cup suya :)

büyüdükçe gözlerin algısıda gelişiyor. sürekli ilgilenenleri tanımaya başlıyorlar. giysileri farklı giyme çekingenlik yaratsada yüz yapısı saç gözlük vb tanımalarını kolaylaştırıyor.

Bu çok iyi bir haber :) Birde parmakla Yemi ayırt ederlerse başka bir şey istemem onlardan :)

Parmağı hiç kurtaramazsın. 10 cm boya gelmeden hatta 8 cm iken elle beslemeyi kes bence.

evet parmak konusunda yapacak bir şey yok. bugünkü yemlemede küçük olan kendi hakkını yediği halde diğerlerini yemlemede de habire elime atlayıp ısırdığı ve diğerlerini rahat bırakmadığı için alıp kuru alana ters koydum. düzelip kuru alandan suya atlayana kadar diğerlerini yemledim. bu bebeyle işim var.

Geri