Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

aksesuar ve ekipmanlar nereden alınabilir?

bambam

Bronz 5 Üye
tosbağalar için gerekli olan malzemeler lambası taşı toprağı vs nereden alınabilir? akvaryumcular dışında? bunu sormamın sebebide fiyat farkı oluyor mu ? eğer olmuyorsa sorun yok ama sakata gelmek istemiyorum.

Genelde petshoplarla internet fiyatları arasında pek fark olmaz ama alacağın malzemelerin fiyatlarına internetten bak, üç aşağı beş yukarı aynı fiyattaysa petshoptan alabilirsin. Fiyatlar arasında uçurum varsa almazsın.

peki petshop vs dışında büyük alışveriş merkezlernde falan ısıtıcı filtre vs bulabilirmiyim, seçenekte çok olur böyle yerlerde ama varsa tabi!

Edit vamp_betl:Bazı harfleri yazmıyorsunuz.Lütfen dikkatli olun.

Zannetmiyorum ben daha rastlamadım. Petshop ya da internetten alabilirsiniz akvaryum ve ekipmanları.

Büyük marketlerde evcil hayvan malzemeleri yemleri gibi bölümler bulunuyor biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Ekipmanları almadan önce internetten araştırmasını yap ve fiyatları hakkında biraz bilgin olsun.Bazı petshoplar çok uçuk fiyatlara satabiliyorlar ısıtıcı ve filtreleri.

taşları falan "kesinlikle" pet shoplardan alma..bana 4 kiloluk solucan kaya için 25 lira dediler pet shopta.eskişehirde çevre yolu üzerinde doğal taş marketi var.genelde toptan satış yapıyorlar.34 kilo taş aldım oradan hem de çok komik bir fiyata: 15 lira :)) yani demek istediğim şu,aracıları aradan çıkartmaya çalış..inanılmaz kar edersin :) motor ve ısıtıcı için de pazarlık gücünü ortaya koymalısın.ama çok ucuz ısıtıcılardan da kaçın,çünkü bozuk çıkma ihtimali yüksek.ve son birşey daha,eğer bulunduğun şehirde yan yana bir sürü pet shop olan bi yer varsa oradan bir şey alma,kesin kazıklanırsın :D

Johanna' Alıntı:
taşları falan "kesinlikle" pet shoplardan alma..bana 4 kiloluk solucan kaya için 25 lira dediler pet shopta.eskişehirde çevre yolu üzerinde doğal taş marketi var.genelde toptan satış yapıyorlar.34 kilo taş aldım oradan hem de çok komik bir fiyata: 15 lira :)) yani demek istediğim şu,aracıları aradan çıkartmaya çalış..inanılmaz kar edersin :) motor ve ısıtıcı için de pazarlık gücünü ortaya koymalısın.ama çok ucuz ısıtıcılardan da kaçın,çünkü bozuk çıkma ihtimali yüksek.ve son birşey daha,eğer bulunduğun şehirde yan yana bir sürü pet shop olan bi yer varsa oradan bir şey alma,kesin kazıklanırsın :D

34 kilo taşı nereye koyacaksın ki?Fazla değil mi?

Sallayın ya bi deniz kenarı tatili yapın bir yaz taşları toplayın bedavaya gelir... ;) Camcıda kafana göre bir akvaryum yaptır hazırından ucuza gelir... Kendi dış filtreni kendin yap o da güzel olur ucuza gelir... Isıtıcı zaten çok para değil birazda el becerisi, kuru alan ve süsleme derken az maliyet öz yaşam alanı sadece bu işlerden yaparken zevk almak gerekir...

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Serbay' Alıntı:
Sallayın ya bi deniz kenarı tatili yapın bir yaz taşları toplayın bedavaya gelir... ;) Camcıda kafana göre bir akvaryum yaptır hazırından ucuza gelir... Kendi dış filtreni kendin yap o da güzel olur ucuza gelir... Isıtıcı zaten çok para değil birazda el becerisi, kuru alan ve süsleme derken az maliyet öz yaşam alanı sadece bu işlerden yaparken zevk almak gerekir...

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Bunları bir zorunluluk değil zevk almak ve arkadaşlarımızı mutlu etmek için yapmalıyız.Size katılıyorum :)

Geri