Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Aksesuarları

umutsahin

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar kaplumbağalarımızı, balıklarımızı vb. canlılarımızı besleyeceğimiz ortamları hazırlarken dikkat edeceğimiz bazı altın kurallar vardır. Bunlardan 1.si onların rahat edebileceği bir akvaryum hazırlamak, 2.si her zaman alışık oldukları (28-30 derece) ısıyı elde etmek üzere kullanacağımız ısıtıcımız, 3.sü onları zehirli maddelerden, atıklardan arındıracak bir filtre, 4.sü akvaryumların güzel görünümü için kullanacağımız aksesuarlar; bunlar gerçekten çok önemli. Yapay değil doğal ortamlarda yaşamalarını sağlamalıyız. Ben bu konu üzerine küçük bir araştırma yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim. Akvaryumumuza koyacağımız boyalı taşlara dikkat etmeliyiz.(Bende kullanıyordum attım :)

Onlar kimyasal boya maddeleriyle yapıldıkları için canlılarımıza büyük oranda zarar verebilir. Sonra sadece iki palmiye ağacıyla süslenmiş bahçe görünümündeki fanuslara aldanmayın. Onlar özellikle kaplumbağalarımızın ölüm nedeni olabilir çoğu zaman. Ben bir kaplumbağamı bu yüzden kaybettim. Kırmızı yanaklı kaplumbağalar diye adlandırdığımız kaplumbağalar çok iyi yüzücü ve dalıcıdırlar. Onlar akvaryumda yaşarken çoğu zaman dinlenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden dinlenebilecekleri bir kaya, iskele vb. aksesuarlar kullanmalıyız. Bu doğal ortamı sağladığımızda onlar da bizi yalnız bırakmayacaktır...

sempativet

Geri