Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam pazar gününden beri yemek yemiyor

Merve35

Yeni Üye
Merhaba, şubattan beri baktığım kaplumbağam yemek yemiyor. Daha öncesinde burada yazmıştım. Kendisi bir ay öncesinde akciğer enfeksiyonu geçirdi. Genta ve vitamin sayesinde atlattı ya da ben öyle düşündüm. Çünkü hiçbir sorunu yoktu. İştahı gayet yerindeydi. Pazar gününden beri yemek yemiyor. Hastalıktan mı böyle yoksa başka bir nedenden mi bilmiyorum. Kurulanma yerinde bacaklarını gererek uzatıyor. Keyfi yerindeymiş gibi duruyor. Ama yine de yemek yeme gibi bir isteği yok. Mecburen zorla ağzına vitamin damlatıyorum. Normalde gammarus ve stick mamalardan veriyorum. Ne zamana kadar böyle yemek yemeyecek? Yardımcı olabilir misiniz?

Tam iyileşmeden mi ilacı bıraktınız?

Tekrar başlayın.

Isıtma lambası ve su ısıtıcı var mı?

Tam iyileşmeden mi ilacı bıraktınız?

Tekrar başlayın.

Isıtma lambası ve su ısıtıcı var mı?
İyileştiğini düşündüm çünkü hırıltısı yoktu, alt kabuğundaki pembelik gitmişti. Zaten söylediğiniz ilacın süresi 15 gün olduğu için devam etmedim. Evet ısıtıcısı mevcut

Tam iyileştikten sonra birkaç gün daha devam ediyoruz. Ufak birşey kalsa tekrar nüksediyor. Ve bağışıklık kazanarak dönüyor.

Siz ilaca devam edin. Durumuna bakalım.

Akciğer enfeksiyonu safhasına göre ayları bulan bir tedavi gerektirir.

Kabuk boyu kaç cm?

Tam iyileştikten sonra birkaç gün daha devam ediyoruz. Ufak birşey kalsa tekrar nüksediyor. Ve bağışıklık kazanarak dönüyor.

Siz ilaca devam edin. Durumuna bakalım.

Akciğer enfeksiyonu safhasına göre ayları bulan bir tedavi gerektirir.

Kabuk boyu kaç cm?
Gentaguta başladım iki gündür sabah akşam hem gözlerine hem de ağzına damlatmaya çalışıyorum. 4-5 cm boyu anca. Hastalığı yüzünden büyümedi hiç. Diğer kaplumbağamdan daha büyüktü önceden. Şimdiyse yanında küçücük kaldı. Ne zaman yemek yemeye başlar sizce?

Sabah akşam ikişer damla yapın.

Hastalıkta boy uzaması durur. Yemesi belli olmaz her gün bir stick atıp bakın.

Sabah akşam ikişer damla yapın.

Hastalıkta boy uzaması durur. Yemesi belli olmaz her gün bir stick atıp bakın.
Vitamin damladan da vermeye çalışıyorum ama iştahı hala aynı. Böyle aç kalması daha çok hastalanmasına neden olmaz mı?

Hayır hayvan yağ stoklarını kullanır. Birkaç hafta aç kalabilir.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin bakalım yiyecek mi. Suda vereceksiniz. Bu hayvanların tükürük bezi yoktur.

Hayır hayvan yağ stoklarını kullanır. Birkaç hafta aç kalabilir.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin bakalım yiyecek mi. Suda vereceksiniz. Bu hayvanların tükürük bezi yoktur.
Peki deneyeceğim, teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Geri