Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarımız Kermit ve Suki

gercek_ayse

Yeni Üye
Foruma yeni üye olduk. Temmuz sonunda kağlumbağalarımızı almıştık. Gruba bakınca bakım kısmını yapamadığımızı farkettik. Aslında birkaç petshoptan bilgi almıştık ama bu şekilde detay yoktu. Kabuk boyları dün ölçtük 4 cm gibiydi. Resimlerinden sağlıkları hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Kermit.jpg
    Kermit.jpg
    128.2 KB · Görüntüleme: 13
  • suki.jpg
    suki.jpg
    127.3 KB · Görüntüleme: 13
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanların göz ve kulakları sağlam. Altbağalarında bir sorun yok.

Yalnız boyları ufak kalmış. En azından 6 cm olmalıydılar.

Petshopçular bu konuda bilgisiz. Yanlış yönlendiriyorlar. Lüzumsuz şeyleri satıyorlar.

Akvaryum, su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre var mı?

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Çok teşekkür ederiz bilgilendirme içim. Dün gece forumu okuyup bilgilendim. Ekte gönderdiğim siparişleri verdim ve ayrıca bugün petshoptan su ısıtıcı ve hava taşı aldım. Ayrıca kabuk boyu için ben sadece kabuk kısmını ölçtüm. Doğru bir ölçüm mü acaba ?

Su Kaplumbağa Sipariş.png
Su Kaplumbağası Akvaryum Önceki Hal.jpg
Su Kaplumbağası AKvaryum Son Hal.jpg
Kullandığımız Yem.jpg

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanların göz ve kulakları sağlam. Altbağalarında bir sorun yok.

Yalnız boyları ufak kalmış. En azından 6 cm olmalıydılar.

Petshopçular bu konuda bilgisiz. Yanlış yönlendiriyorlar. Lüzumsuz şeyleri satıyorlar.

Akvaryum, su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre var mı?

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?
Çok teşekkürler. İlk akvaryum resmi önceki hali. Şuan ikinci resimde ki haline çevirdim. Kumları çıkardım. Sipariş ettiklerim gelince tekrar düzenleyeceğim. Ama bu suda bile zorlandılar gibi sanki.

Akvaryumu değiştirmelisiniz çok küçük. Bu akvaryumda kum kullanılırsa yüzecek alan hiç kalmaz.

Akvaryumu değiştirmelisiniz çok küçük. Bu akvaryumda kum kullanılırsa yüzecek alan hiç kalmaz.
Ona da baktım biraz yakında değiştireceğim inşallah. Ama o zamanda kuru alan için çözüm bulmalıyım tekrar. Büyük taş mı platformlar mı daha iyidir. Plastiklerde doğal olmadığı için bilemedim.

Baştan kuyruğa kabuk boyunu baz alıyoruz. Mineral için henüz erken onu açmayın buzdolabında dursun. Raffy P ve gammarus ile devam edin. Sabah raffy P akşamları gammarus olsun.

Kuru alanıtaşa alternatif birşeyden yapın taştan soğuk alırlar.

Derin su sorun değil yeter ki tutunup dinlenecekleri bir tünek olsun. Zamanla ortama adapte olurlar.

Yeni akvaryumu olabildiğince büyük ve düz dikdörtgen alın.

Merhaba hangi ildesin? Ben akvaryumumu yeniliyorum öncekini sana verebilirim

Geri