Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum ısıtıcısı/ısıtıcı lamba

mononok

Bronz 5 Üye
* Image 2024-05-03 at 10.14.22 (1).jpeg* Image 2024-05-03 at 10.14.22.jpeg

merhaba yaklaşık 150 ltlik bir akvaryumum var. bu ısıtıcıyla beraber geldi bana ısıtıcıya koruyucu da aldım ama oturmadı üstüne. camlara çarpıp duruyor ısıtıcıyı artık korkuyorum çıkardım kendiliğinden koruyuculu olan bi tane almak istiyorum önerebileceğiniz marka var mı? Smartt Smart Smart Akvaryum Isıtıcısı 200 W Termostatlı var 400 500 lira civarında internette ilk çıkan bu.
* Image 2024-05-03 at 10.15.48.jpeg
uvb lambam var ama ısıtıcı lambam yok çünkü şu fotodakini aldım ama lambaya takınca aşırı ısıtıyor duyu el yakacak kadar. bunun dışında ısıtıcı lamba ne kullanabilirim?
kabuğunu bi yerlere sürtmek istiyor boş boru parçaları takıyorum ama illa günün sonundq yerinden oynatmış oluyor şu parçaları.
* Image 2024-05-03 at 10.20.37.jpeg
oynatamayacağı ne kullanabilirim sizler ne kullanıyorsunuz bu işler için?
fazla bütçem yok o yüzden aslında yaratıcı çözümler peşindeyim biraz :'))
teşekkürler şimdiden

Isıtıcı korumaların farklı çapları var.

Smart en kalitesiz ısıtıcı. Elinizdeki ondan daha kalite. Kendinden korumalı bir tek jbl var o da iyi para. Yada roxin, ribao marka çelik ısıtıcı da alabilirsiniz.

Halojenler o ampulden daha fazla ısıtır. Duy seramik ise sorun olmaz. Ama plastik ise seramiğe çevrilmeli.

Boru su yüzeyi hizasında olacak tutunduğunda burnunu dışarı uzatabilecek. Vantuzu bir tane daha artırabilirsiniz.

Geri