Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yemek seçiyorlar

OnurA

Yeni Üye
Hayvanlarım için;
tropical gammarus
biorept w
raffy p
reptiles carnivore
omega one adult turtle stick aldım.
fakat carnivore adult turtle stick ve önceden yedikleri raffy p yi artık yemiyorlar acaba neden olmuş olabilir

Hayvanlarım için;
tropical gammarus
biorept w
raffy p
reptiles carnivore
omega one adult turtle stick aldım.
fakat carnivore adult turtle stick ve önceden yedikleri raffy p yi artık yemiyorlar acaba neden olmuş olabilir
Çok bi bilgim yok ama bence yemediği yemleri atarsan acıkdığı zaman mecbur yemek zorunda kalıcak
böyle böyle alışabilir belki

Bu yemler harici dışarıdan birşey veriyor musunuz? Et, tavuk gibi... Bunlar yemden uzaklaştırır.

Yemin son kullanma tarihi geçmiş ise bayatladığından,

Nemi gidip sertleşmiş yada kokusu gitmiş ise,

Yem su temasına maruz kalıp küflenmişse,

Sıcakta durup acılaşmış ise özellikle kurutulmuş yemlerde bu olur. Koklayın genzi yakacak kadar ağır bir koku varsa acılaşmıştır.

Mevsimsel geçişlerde bazı yemlere ilgi azalır.

Tüm bunları kontrol edin. Hiçbirşey yok ise bunlardan yediği yemler içine birkaç tane atın kokusunu alınca yerler.

Hayvanlar 8 cm üstü ise ve yemlerde sorun yok ise aç bırakma yöntemi ile bu yemlere alıştırma yoluna gideriz.

et tavuk vs. vermiyorum yemlerin son kullanma tarihleri geçmemiş yada herhangi olmaması gereken bir durum yok.
carnivorenin yüzüne bile bakmıyorlar içinden 2-3 tane atıp gammarusla karıştırdım fakat hala aynı geri kalan yemleri severek tüketiyorlar. kabukları evet 8cm üstü.

Günde bir öğün veriyorsunuz değil mi?

Bu yemleri buzdolabına koyun. Haftada bir 1 tane ve ilk yem olarak atıp deneyin. Yemezse haziran başı aç bırakma yöntemine baş vuralım. Bu arada yaz ayına girmiş oluruz. Hava dengesiz bir hal aldı.

Geri